Napisali o nas

kolorowe ręce

Politycznie poprawny pasożyt nadal w czołówce

Występują na całym świecie i dotykają ludzi wszystkich ras i klas społecznych. Doświadczyła ich „Biała Masajka” po powrocie z Afryki, zaprzyjaźniona lekarska rodzina na Lubelszczyźnie oraz moja bliska kuzynka, która ze wstydu omal nie rzuciła studiów na zachodzie Polski.  

Czytaj więcej
kobieta przytula się do dziecka

Choroby, o których wstydzimy się mówić

Nasze dzieciaki kochane. Dopóki są malutkie, pod troskliwą opieką rodziców rosną zdrowe i radosne. Gdy idą do przedszkola zaczyna się wieczna wędrówka po lekarzach. Tydzień w przedszkolu, trzy tygodnie na zwolnieniu lekarskim. Znacie to?  

Czytaj więcej
butelka leku novoscabin

Inwazja obcych na dziecko? Nie wpadaj w popłoch!

Pracuję w szkole i obserwuję, że co jakiś czas pojawia się problem świerzbu – choroby pasożytniczej, który zawsze wzbudza duży niepokój wśród rodziców i nauczycieli. Przede wszystkim dlatego, że jest zaraźliwa – do zakażenia może dojść poprzez kontakt skóra-skóra np. przez podanie ręki. Stosunkowo łatwo może się to stać w takich miejscach jak szkoły i przedszkola. A świerzbem można się zarazić nawet wtedy, gdy mieszkamy w czystych warunkach i dbamy o higienę…  

Czytaj więcej
kobieta z dzieckiem na rękach

Nie uwierzysz co twoje dziecko może przynieść z przedszkola

Dzieci w przedszkolu są wymarzonym celem dla bakterii i wirusów. Duże skupisko ludzi nie zawsze przestrzegających zasad higieny, w połączeniu z wciąż rozwijającym się systemem odpornościowym to gwarancja, że wcześniej czy później Twoje dziecko coś przyniesie do domu. Bywa, że są to niegroźne choroby, które mijają po kilku dniach. Czasami jednak jest to zakaźne, ostre schorzenie, które wymaga leczenia szpitalnego…

Czytaj więcej
dłonie dziecka

Swędzące sprawy Maluchów!

To wszystko robi Twoje dziecko! Naturalne rzeczy, które stwarzają okazje do roznoszenia infekcji i pasożytów. Tak niewiele wystarczy, by zarazić się np. świerzbowcem ludzkim.

Czytaj więcej
dziecko na basenie

Twoje dziecko? To pasożyt!

Na co dzień słodki bobas czy też kilkulatek, oczko w głowie, powód twej dumy, obiekt westchnień, wzruszeń, radości, tych pozytywnych rodzicielskich trosk, widzisz w nim swoje odbicie, chcesz dla niego wszystkiego co najlepsze… A nie naszła cię nigdy refleksja, że po prostu: twoje dziecko – równa się pasożyt?

Czytaj więcej
Piasek. W piasku lalka dziewczynka w różowym stroju. Długie blond włosy. Skierowana na wzrokiem na skos kadru.

10 największych zagrożeń w piaskownicy

Zima powoli odchodzi w zapomnienie i zbliżający się pierwszy dzień kalendarzowej wiosny daje nam nadzieję, że wkrótce zjawi się i ta prawdziwa. Ileż w końcu można gnuśnieć w domu (bo a to smog, a to choróbska, a to siarczysty mróz) i zakładać na siebie i dziecko milion warstw niczym w Shreku? Ja w każdym razie długo już tak nie pociągnę. Jednak wraz z wiosną place zabaw się zapełnią, huśtawki rozbujają, drabinki ugną pod ciężarem, a piaskownice… No właśnie.

Czytaj więcej
kobieta z dzieckiem

5 dziecięcych chorób, o których często zapominamy (i które zawsze nas zaskakują!)

Pomimo tego, że doskonale wiemy, że dziecko choruje, że sposobów na kaszel znamy pierdylion, łączanie tym od cioci Gieni, to zapominamy, że jest „gorsza” część chorób – te którymi najczęściej dzieciaki zarażają się od siebie nawzajem. Kompletnie umyka nam z głowy, że choroba to nie tylko przeziębienie.

Czytaj więcej
dziecko w okularach i czapce

TWOJE DZIECKO CHCE IŚĆ NA KULECZKI, A TY SIĘ PANICZNIE BOISZ?!

Świat dzieci rządzi się swoimi prawami, oni nie wiedzą co to jest wstyd, nie zdają sobie sprawy ile bakterii znajduje się na desce klozetowej, i że wcale nie trzeba jej otwierać obiema rękami, a następnie drapać się po buzi. Dzieci są inne, nie dotknięte informacją o tym co czeka je za rogiem. Cieszą się z życia i nie patrzą co wypada, a co nie wypada.

Czytaj więcej